Tausta loomine enda tegelasele

Päritolu ja uskumused

Sinu tegelane on üks väljavalitute hulgast. Pole tähtis kas ta on osav diplomaat, võimas sõdalane, imeline muusik või meisterlik käsitööline – ta on valitud ja kutsutud ning võtab seda kui suurt au.

Sinu tegelane võib olla ükskõik millisest maailmast ja kohast (fantaasia, ulme, reaalsus) ning ükskõik millisest ajaperioodist (isegi tulevikust). Sinu tegelasel võivad olla ükskõik millised jumalad ja religioon ning isegi tema enda loomemütoloogia (lõppeks, kes ikka täpselt teab kuidas see maailm tekkis).

 

Faktid

On siiski mõned asjad mida sa peaksid arvestama. Põhjala Pööripäeva maailmas on asju, mis on nii ilmselged, et nende eitamine oleks sulaselge lollus.

Põhjala Pööripäeva maailm – on pseudo-keskaegne maailm. Sellel on kõik keskaegse ühiskonna omadused aga selles on võimalik ka maagia. Seega on võimalik maagiliste rasside jne. olemasolu. Palun arvesta sellega, oma tegelast luues. Kuigi sinu tegelane võib olla kasvõi „tulevikust” või isegi tulnukas – tema/see peab ennast maskeerima keskaegseks isikuks.

Palun arvesta teiste mängijatega, nende tegelased võivad tulla hoopis teisest taustsüsteemist mis erineb kardinaalselt sinu omale. Ära eelda, et kõik teaksid kes/mis sinu tegelane on või isegi armastaksid/vihkaksid teda/seda. Püüa vältida ajaloolisi isikuid ja legendaarseid tegelasi – kuigi nende mängimine pole keelatud, võivad teised mängijad tõredaks muutuda ja teha soovimatuid järeldusi (ja arvesta, et mängul VÕIB olla kaks sind, kui keegi teine mängib sama isikut – võta seda kui paralleel universumit või siis lihtsalt kummalist ja müstilist asjaolu).

Nagu mainitud eespool – AINULT need erioskused ja omadused töötavad mis on sinu tegelasele antud Ancalagoni poolt. Sellele reeglile EI ole erandeid. Kõik sinu tegelase eriomadused mis tal tema kodumaailmas võivad olla, vähendatakse, selles maailmas, tavalisteks inimlaadseteks oskusteks (mida sa reaalselt teha suudad, seda sa teha suudad)

Absoluutselt kõige lihtsam ja meie poolt eelistatuim variant on, kui sa mängid keskaegset tegelast, piirkonnast, kust sa ise pärit oled.

 

Valguse ja pimeduse abstraktsed jõud (e. Jõud) – neil ei ole lubatud lahinguväljale füüsiliselt ilmuda aga nad võivad kasutada unenägusid ja kehatuid avatare, suhtlemaks sinu tegelasega. Jõud saavad sinu tegelasega suhelda ainult siis kui ta on sellel korral vastava jõuga liidus. Sellist suhtlemist peetakse kas väga suureks auks või suure ohu märgiks.

Lohe Ancalagon – tema on selle maailma isand. Ta võib seda kujundada oma soovide järgi ja kõik tegelaste oskused ning võimed on tema antud. Ta võib kas füüsiliselt ilmuda (mida ei ole veel kunagi juhtunud) või kasutada avatare, tegelastega suhtlemiseks.

Disciple of the Dragon.
Ancalagoni Jünger

Lohejüngrid – on Ancalagoni surelikud teenrid, Põhjala Pööripäeva vardjad. Nende ülesanne on hoolitseda kõigi osaliste kõigi vajaduste eest. Lohejüngrit on võimatu vigastada või takistada ükskõik millisel moel. Nad esindavad Ancalagoni soove ja seetõttu on kõik selles maailmas viibijad kohustatud neid järgima

Valhalla – on surnute saal. Kui sinu tegelane mingil põhjusel sureb, lähed sa sinna. See on markeeritud ala mängualal ja mängijatele näidatakse, kus see on.

Kui sa Valhallas aega veedad, siis arvesta, et kõik lahingus hukkunud on vennad ning selles teispoolsuses ei ole enam vaene ja vihasid. Seal ei ole pooli ega leere, on üks saal kõigi jaoks. Seega rõõmusta koos teistega või puhka rahulikult. Sinu vigastuste eest hoolitsetakse ja vaata, et sa seal olles, palju jooksid (vett loomulikult ;-) ). Sa võid jääda rolli aga ei pea seda tegema.

Valhallast saab sinu tegelane lahkuda kas oma kodumaale (sa lähed OG laagrisse ja veedad ülejäänud aja, rahuliku ning meeldiva nädalalõpu, looduses puhates) või tagasi lahinguväljale. Lahinguväljale naasta võid sa ainult siis kui Odin või Lohejünger kes Valhallalt valvab, seda lubab.

Seega isegi kui sa oled „hard core” rollimängija, võid sa oma tegelase julgelt Põhjala Pööripäevale tuua. Ta ei sure selles maailmas kunagi lõplikult – see on osa sellest kohast ja selle maagiast. Ning ta võib igal ajahetkel naasta enda tavalisse taustsüsteemi.