TL;DR


Eesti Vabariigi valitsus võttis vastu oma 16.05.2020 otsusega, eriolukorra lõpetamisel kehtima jäävad reegild:
https://www.valitsus.ee/et/uudised/eriteade-valitsus-kinnitas-parast-eriolukorda-edasi-kehtivad-piirangud-ja-leevendused

Mille relevantsed väljavõtted meie kontekstis on:

"1. juulist on lubatud ... festivalid ja muud avalikud üritused, ka siseruumides ja välitingimustes pealtvaatajateta spordivõistlused on lubatud juhul kui järgitakse 2+2 reeglit ... Välitingimustes on lubatud osavõtjate arv kuni 1000 inimest."

"12. juunist tohib korraldada noortelaagreid ja õpilasmalevaid kui tagatakse 2+2 nõue; osavõtjaid on maksimaalselt kuni 300 ning ühes rühmas kuni 20 inimest. Korraldaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu."

"Kolmandaks kinnitas valitsus korralduse, millega pikendatakse Eesti riigipiiri ületamise piirangut ja 14-päevast karantiini riiki sisenemisel inimestele, kellele see kehtis ka varem."

Meie võiks seda tõlgendada järgmiselt:

Teoreetiliselt saaksime ürituse korraldada kui seal ei osaleks üle 300 mängija ning kõik mängijalaagrid ja koos elavad/ööbivad/söövad grupid (sh. korraldusmeeskond) ei ole üle 20 inimese. Järgida tuleks 2+2 reeglit nii palju kui võimalik, orga peaks tagama desovahendite olemasolu laagrites, staabis, manalas. Välismaalt (sh. Soomest) saabuvad mängijad peaksid Eestisse tulema 14 päeva enne pööripäeva algust.

Kuigi me saaks mingil moel formaalselt neid nõudeid järgides ürituse küll korraldatud, ei ole selline "kohatäide" see mida me Pööripäeva 15. juubeliks plaanisime.

Samuti oleme me siiksi ka teadlikud, et mitmepäevane suur seiklus- ja lahinglarp on hoolimata sellest, et see toimub õues, riskikoht nakkuspuhangu tekkeks. Hügieenivõimalused on kehvad ning mängijate omavaheline kontakt tihe. Kuigi tõenäosused on reaalsuses väikesed, ei taha me korraldada mängu kus osad mängijad või korraldusmeeskonna liikmed ennast kuidagi ebamugavalt tunnevad.

Viimaks peame arvestama juba praegu asjaoluga, et 1.juulist, võib avalike ürituste piirangute täiendava leevendamise tulemusel tekkida nakkuse leviku teine laine, mille tagajärjel võidakse, augustiks, piiranguid üritustele taas karmistada. Sellel hetkel oleks ürituse edasi lükkamine palju kulukam ja kõigi osapoolte plaane häirivam kui praegu.

Selle kõige tõttu, ja hoolika vaagimise tulemusel otsustasime, et 2020 aasta jääb vahele ja järgmine Põhjala Pööripäev toimub 2021 aastal.

Mis saab juba ostetud piletitest?

Kõik 2020 piletid tühistatakse!

Korraldusmeeskonnal on piisavalt vahendeid, et tühistatud piletid tagasi osta. Kõik kes soovivad pileti tagasi müüa, palun saatke aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. piletite numbrid ja koodid, millelt soovite tagasimakset. NB! Tagasimakse teeme samale kontole, millelt pileti eest tasuti!

Neile kes tagasimakset ei soovi ja/või tahaks selle eest hoopis osaleda 2021 mängul. Esiteks - aitäh toetuse ja usalduse eest!

Kahjuks ei saa me lihtsalt 2020 pileteid 2021 aasta piletiteks konverteerida. Kuigi meil polnud plaanis piletihinda muuta siis me ei tea mida tulevik toob ja tahaksime siiski, et meile jääks võimalus hindu korrigeerida. Müüdud piletite hulk on hetkel arvestatav. Mida me saame pakkuda on:

1. Kõik piletid millelt tagasimakset ei soovita jäävad broneeringuks järgmisesse aastasse ja oma vastavasse hinnakategooriasse. (Nende broneeringute arvelt tuleb siis 2021 ka vähem vastava kategooria pileteid eelmüüki.)

2. Piletite eest tasutud summa jääb ettemaksuks broneeringu eest. Kui piletihind jääb samaks siis saadetakse teile järgmisel aastal lihtsalt automaatselt 2021 piletid. Kui piletihind peaks tõusma siis on teil võimalik kas juurde maksta või saada need broneeritud piletid mida ettemaks katab ning ülejäänud broneering vabastada.